NAŠI PARTNERI

Nick:   Heslo:  OZNAMY
STRATY
NÁLEZY
PRÍBEHY
RADY A NÁVODY
PREDSTAVUJEME
POVIEDKY O PSOCH

Súrne

Sabar - Súrne !!!

Posledné k článkom:
08.01.  (Babu, 17:59:53)
Domov pre Elinku
07.01.  (Babu, 16:46:38)
Domov pre Elinku
07.01.  (Babu, 13:54:12)
Domov pre Elinku
16.12.  (psysos, 14:06:15)
Hlada sa docasna opatera pre Babulku

Posledné vo fóre:
09.02.  (psysos, 14:20:18)
Podporte 2% OZ, útulky
05.03.  (psysos, 17:43:14)
POPRAD - Útulok je plný, pomôžte
02.02.  (psysos, 00:27:50)
Pomoc Karanténnej stanici Lipt. Mikuláš
02.02.  (psysos, 00:25:13)
Pomoc Karanténnej stanici Lipt. Mikuláš

OZ MačkySOS
  OZ MačkySOS, ako ďalej
2% z Vašich daní
Propagačný leták
Štvrťročná správa
Ako pomôcť?
Ako sa stať členom?
Prihláška
Detská prihláška
Odovzdávací protokol
Etický kódex
Stanovy

03.02.  Februárová aukcia pre psíkov bez domova pre UVP Košice - trvá do 13.2.2016
23.01.  Veľká Zimná Zbierka Pre Slovenské Útulky Zvierat - trvá do 5.2.2016
21.01.  Aukcia na pomoc opusteným zvieratkám v útulkoch - trvá do 21.2.2016
06.01.  PETÍCIA Zákaz predaja „zábavnej“ pyrotechniky, okrem prskaviek a konfiet
19.12.  Kalendár 2016 - Tuláčik Brezno
01.12. Kalendár 2016 na podporu OZ Záchranný koráb
16.11. Bazárik na pomoc rumunským psíkom
15.11. Kalendár OZ MačkySOS 2016
20.08. Finančná záchrana AZYLU pre opustené zvieratká - OZ ZATÚLANÉ LABKY ŠURANY
26.05. Benefičný obchodík KikloP na podporu Československého kastračného programu
08.10. PROJEKT 333 x 3 pre OZ Trenčianske Labky
13.09. Sloboda zvierat-Inšpektorky ochrany zvierat - AKTUÁLNE
05.03. KS ZVOLEN - NOVÉ !!!
16.02. Žiaci zo ZŠ v Cinobani - videoklip o ochrane zvierat, najmä psíkov - Error Život nemých tvárí
05.08. Skladba Hrza - Človek a pes (prod. Farki, štekot - Buck)
13.12.  Karanténna stanica mesta Handlová - Aktuálna ponuka psíkov na adopciu
07.08. SPOTZ Spišská Nová Ves - 60 dní pre život !!! - Aktuálna ponuka psíkov na adopciu

HISTORIA NOVINIEK

Beňo

Autor: Alžbeta Ninčáková

Kežmarský ÚTULOK

Len veľmi málo psíkov, je dobrovoľných tuláčikov. Sú to zväčšia psíkovia, ktorí vo svojom domove nemajú lásku, potravu a tak sa vyberajú na potulky, ale znova sa vracajú domov. Z nie vlastnej viny sa veľa psíkov stáva potuľnými, ak sa ich človek násilne zbaví.

Aj Beńo, psík s veľkým srdiečkom, na nezodpovedného pána doplatil.

V neďalekom meste zastavilo vraj tmavé auto, otvorili kufor a z neho vytiahli surovo psíka. Prehodili ho na okraj chodníka, vyštartovali ako formula a kým sa svedkovia spamätali, boli preč. Na chodníku smutne ostal sedieť psík. Bezradne sa najprv obzeral, no potom vyštartoval smerom tam, kde zmizlo aluto s jeho "pravdepodobne majiteľom". Samozrejme, nemal šancu ich dobehnúť a nájsť. A tak sa z neho stal nedobrovoľný tuláčik. Ľudia, ktorí to videli, nestihli si zapamätať číslo vozidla, ani zastaviť psíka. Psík sa spočiatku skrýval a vychádzal len za tmy. Mal to veľmi ťažké. V cudzom, neznámom prostredí a celkom sám.. Nepomohli mu ani ľudia, ba práve naopak, odháňali ho a niektorí hádzali po ňom kamene. Vychudnutý, bojazlivý psík bojoval o svoje prežitie. Aj napriek týmto hrozným podmienkam Beńo prežíval. No, neprežil by, ak by nepostretol človeka, ktorý sa mu ihneď, ako ho uvidel, snažil pomôcť. Hodil mu kúsok jedla, no Beňo sa veľmi bál, ale hlad bol silnejší. To sa opakovalo niekoľko dní, až si ho pán ako-tak získal. A Beňa dovliezol k nám.


Veľmi bojazlivý, v kúte schúlený, s veľkými úprimnými očkami čakal, čo sa bude diať. "Už sa neboj, náš tuláčik, už bude len lepšie", prihovárali sme sa mu stále a hladkali jeho telíčko. Beňo si zvykal s opatrnosťou na lepšie časy. Chodil na prechádzky, mal svojich psích kamarátov, zabúdal pomaly na zlé, čo prežil.

Jedno mrazivé ráno, keď sme prišli k jeho klietke, nevítal nás, ako obvykle. Ležal na podlahe, smutne pozeral na nás a tíško kňučal. Podišli sme k nemu, prezreli sme jeho telíčko, snažili sme sa, aby vstal. Ale.....až nám od strachu vrástli nohy do zeme, pretože Beňove nožičky boli bezvládne. Uvedomili sme si hneď vážnosť jeho zdravotného stavu. A tak sme ho skoro odviezli na kliniku. CT vyšetrenia, lumbálka.... a veľmi zlá správa. Beňo má poškodené stavce. Muselo sa mu to stať v minulosti. Treba ho buď hneď operovať,aby znova chodil, hoci nádej je mizivá, alebo utratiť.

Samozrejme, že bojujeme o život každého zvieratka, hoci má len malilinkú nádej, že prežije, že to bude lepšie. Ťažká, náročná operácia, pri ktorej sa nedá nikdy predvídať, ako bude život zvieratka ďalej pokračovať. Bude - nebude chodiť? Náš Beňo pobudol na klinike dosť dlho. Starali sa o neho vzorne, cvičili s ním denne, hoci jeho nižičky boli stále nevládne, ale on veľmi, veľmi chcel žiť. Aj pri bolestiach, ktoré občas mal, síce plakal, no olizoval ruku svojej ošetrovateľka. Vzorný, milý, poslušný pacient.

Operácia dopadla dobre, no Beňo potrebuje rehalilitáciu, prostredie, kde sa mu budú stále venovať. A týmto nastal pre nás problém. Nechodiaci Beňuško už k nám prísť nemôže. Zima je krutá a on, aby žil, aby sa zotavoval, musí mať iné poodmienky.

Všetci sme mu hľadali to vhodné miestečko, pretože sme mu verili, že je veľký bojovník, že to nevzdá, že bude chodiť.

V Nemecku sa našla milá rodinka, ktorá by nášho Beňa prijala. Ďaleká cesta, ale zvládol to na jednotku. A nový domov, kde už ho čakali a mali všetko pre pacienta pripravené. Pod stálym lekárskym dozorom, láskavých domácich ľudí, začal Beňo po čase s pomôckami robiť prvé krôčky. Bolo to radosti! Každý deň viac a viac. A potom.....prišla úžasná správa, video. Beňo chodí sám ! Je to ten najkrajší pociť, aký vám prebehne telom, tá radosť, to nadšenie do ďalšej, ťažkej práce. Nikdy sa nevzdávame, pomáhame aj s vašou pomocou každému ohrozenému zvieratku.

Náš Beňo vyhral boj o svoj život vďaka ľuďom, ktorým jeho osud nebol ľahostajný. Ďakujeme láskavým ľuďom, ktorí dali Beňovi nový, láskavý domov, ďakujeme ľuďom na klinike, ktorí Beňovi zachránili život, ďakujeme všetkým vám, ktorí ste v každej chvili "naši".

Maj sa už len dobre Beňo náš a bežkaj, bežkaj.......


reakcie